Одеса, вул. Балківська 137г
+380487036303
© Меблевий салон Cappuccino – студія кухонь та меблів, 2011-2023
Ми продовжуємо рубрику про стільниці для кухні, це відео присвячене двом видам стільниць:
- Стільниця зі скла
- Стільниця з нержавіючої сталі
Ви дізнається все про ці матеріали, які плюси і мінуси стільниці зі скла і нержавійки, як і де краще застосовувати ці поверхні, як доглядати і як не помилитися з вибором.
СТІЛЬНИЦЯ ЗІ СКЛА
Якщо ви розглядаєте варіант стільниці зі скла - то потрібно використовувати загартоване скло понад 8 міліметрів або скло триплекс - це склеювання скла з використанням прозорої ламінації.
У жодному разі не використовуйте матове покриття обличчям назовні - матовий шар технологічно створюють унаслідок хімтравлення, що по-простому створює мікропори, в які дуже добре проникає жир і пил, - і відтерти його майже неможливо, - також не раджу застосовувати матове скло на Скіналі.
Плюси стільниці зі скла:
Естетика.
Встановлюючи робочу поверхню, виготовлену із загартованого скла, можна створити дуже стильний і незвичайний образ кухні, адже, погодьтеся, подібний елемент виглядатиме вельми привабливо.
Зносостійкість і довговічність.
Робоча поверхня зі скла після закінчення тривалого часу не зітреться і не деформується, навіть якщо перебуває в постійній експлуатації. Здатність витримувати вагу предмета, що впав з висоти, забезпечує хороша товщина стільниці, а саме від 5 до 20 мм - це кілька шарів ламінованого скла, і самий верхній - із загартованого.
Гігієнічність і легкість у догляді.
Кухня - приміщення специфічне, і господині потрібно бути готовою до різного виду забруднень. Оскільки кімната має підвищену вологість і, отже, всі поверхні, особливо робочі, схильні до розмноження на них бактерій і цвілі.
Стійкість до високих температур.
Поверхня зі скла в робочій зоні на кухні - це чудовий і дуже практичний варіант, адже перепади температур, кипіння, бризки окропу і жиру - тут постійне явище. Скляна стільниця не розплавиться від високої температури і не вбере зайву вологу, втрачаючи свій зовнішній вигляд як, наприклад, дерево.
Безпека матеріалу.
Як відомо, завдяки натуральному походженню, скло є екологічно чистим матеріалом, що не виділяє будь-які шкідливі речовини в навколишнє середовище.
Ідеальний глянець - це головна перевага скла.
Розмір стільниці понад 3 м, можливість пофарбувати в будь-який колір.
Мінуси стільниць зі скла
Крихкість. Навіть загартоване скло, що витримує значні навантаження, рано чи пізно може тріснути або в місцях механічних пошкоджень утворити неестетичні відколи, які вже не виправити, а отже, стільницю доведеться повністю замінити.
"Холодність" інтер'єру. Так, скло в інтер'єрі має добротний і елегантний вигляд, свідчить про добрий смак і достаток господарів будинку. Але, воно ж здатне створити атмосферу відчуженості і деякої скутості, з якими приміщення навряд чи здасться затишним і привабливим.
Скрип та інші неприємні зву��и. Перебуваючи в постійній експлуатації, робочі поверхні зі скла неминуче видаватимуть різкі та гучні звуки під час зіткнення з посудом, столовим приладдям та іншим кухонним приладдям.
Вплив кислот, абразивів, і необхідність частого миття. На склі добре видно всі сліди від немитого посуду, розводи від води, жирні відбитки пальців, саме тому матеріал потребують постійної уваги щодо догляду, а щоб стільниці мали завжди охайний вигляд, необхідно підтримувати майже ідеальну чистоту, що доволі непросто в сучасному темпі життя.
Висока ціна. Стільниця зі скла коштує не дешево. Тож будьте готові відчутно розщедритися.
Головним мінусом цих стільниць є крихкість, скло боїться торцевих ударів, також поверхня скла може дряпатися від металу, втрачаючи свій первісний вигляд.
Я раджу використовувати стільниці зі скла на барних стійках або ділянках кухні, на яких не відбуватиметься робочих дій.
СТІЛЬНИЦЯ ЗІ СТАЛІ
Нержавіюча сталь - це найпрактичніший і найуніверсальніший матеріал, який активно використовується для виготовлення кухонних стільниць. Він має стильний зовнішній вигляд, не вимагає особливого догляду і не піддається зносу. Особливо підходить для кухонь у стилі лофт, хай-тек, модерн, які відрізняються мінімалізмом і стриманістю в інтер'єрі.
Плюси стільниці з металу
перевагою сталі є те, що в неї не вбираються запахи і волога, а також вона не піддається фарбуванню від харчових продуктів.
Щоб прибрати робочу поверхню після готування, вам достатньо буде всього лише очистити поверхню за допомогою будь-якого мийного засобу або просто протерти її вологою губкою.
Стільниці з нержавіючої сталі не бояться впливу високих температур. Ви можете поставити на поверхню гарячу каструлю або розпечену сковорідку - вона ніяк не постраждає.
Що стосується зовнішнього вигляду стільниць з нержавійки, вони бувають як матовими, так і глянцевими. Крім того, їхня поверхня може бути як ідеально рівною, так і трохи фактурною, залишаючи колишні експлуатаційні характеристики.
Мінуси стільниць з нержавіючої сталі
На таких стільницях можуть з'являтися подряпини. Вони не сильно помітні, та й можуть бути відполіровані за допомогою спеціальних засобів, але під час купівлі виробу зі сталі це потрібно враховувати
При падінні на сталеву поверхню якогось металевого предмета почується виразний звук. Не знаємо, наскільки це можна вважати недоліком, адже звук зовсім не критичний, та й без шуму не обійтися на жодній кухні
Шви стільниці схильні до окислення.
вартість таких стільниць трохи дорожча за вироби зі звичайного ДСП
Так що ж вибрати стільницю зі скла або стільницю з нержавіючої сталі?
Я б радив скло використовувати для другого рівня барних стійок, щоб створити ефект невагомості, а стільницю з нержавіючої сталі можна цілком використовувати в основній кухонній зоні.
Якщо ви в пошуку зручної кухні, ми завжди Вам раді допомогти.
Меблі в інтер'єрі:
студія кухонь і меблів CAPPUCCINO
м. Одеса, вул. Балківська, 137Г
тел: (048) 770-50-15